Slavnostní koncert k 10.výročí Claireton Chorale

Vánoční čas se blíží a ten nemusí být naplněn jen nervozitou, shonem a sháněním dárků, ale i milým setkáním s hudbou, která k Vánocům neodmyslitelně patří. O tento zážitek se vždy dovede postarat Klánovický dětský sbor CLAIRETON CHORALE pod vedením Světlany Tvrzické, který letos na podzim oslavil 10. výročí od svého založení.Clairetoňata, čtvrtek 10. prosince 2009
Magazín > Sborový život

V průběhu svého působení v našem regiónu již zapojil do své činnosti vícenež 250 dětí, včetně dětí z dětského domova. A věřte, že za těch 10 let dal mnoho radosti všem lidem, kteří navštívili jeho vystoupení. A že jich nebylo málo! Každé Vánoce sbor zpívá na vánočním koncertě pro seniory v Klánovicích, Český červený kříž na Staroměstské radnici a v Senátě ČR. Každý rok obveseluje dětská srdíčka handicapovaných dětí na akci "Děti dětem" na Žofině a Pražském Hradě. Rovněž tak pravidelná vystoupení sboru s hudebně dramatickými pásmy "Pohádková říše",Pohádky H. Ch. Andersena, "Broučci" a "Český Betlém", konané v Nemocnici na Homolce, v Městské knihovně, v divadlech v Horních Počernicích, Újezdě nad Lesy a v Seleziánském divadle v Kobylisích. Nelze nevzpomenout na slavnostní koncerty v Národním domě na Vinohradech, v Paláci Žofín a koncerty v Žižkovském divadle J. Cimrmana, v Pantheonu Národního muzea, stejně tak i vystoupení sboru v zahraničí na festivalu duchovní hudby "Šumava-Bayerische Wald", Mezinárodních festivalech v Moskvě, Alta Pusteria, Rakousku, Holandsku, atd. Za zmínku stojí zajisté i nahrávky (audio, video a TV), které sbor sám či ve spolupráci se známými umělci za svoji existenci nazpíval a natočil (D. Patrasová, F. Slováček, L. Machálková, J. Uhlíř, Z. Svěrák, Z. Barták, R. Linhart, O. Soukup, spolupráce se skupinou Maxim Turbulenc, Divokej Bill). Děti jsou ve sboru vedeny k získání návyků a dovedností sborového i sólového zpěvu v oblasti klasické hudby, ale i jazzu, šansonů a populární hudby.

V letošním roce můžete sbor vidět 14. prosince v Divadle pod Palmovkou, kde se uskuteční od 19.00 hod. slavnostní narozeninový koncert "10.let s Clairetoňaty", a při vánočních koncertech s M.Kociánovou, a to 18. prosince od 19. hod v Libeňském zámečku a 20. prosince v Kapucínském klůašteře v Sokolově.

Těšíme se na vás


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)