Komorní ženský sbor PedF UK zve na Jarní koncert

Komorní ženský sbor Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy vás srdečně zve na svůj Jarní koncert, který je věnován především tvorbě soudobých českých skladatelů na texty české a moravské lidové poezie.Jana Veverková, úterý 5. května 2015
Magazín > Sborový život

České muzeum hudby

Koncert se koná 6. května 2015 v 19.30 v Českém muzeu hudby, kde sbor v posledních letech pravidelně pořádá svá vystoupení. Během večera si posluchači vychutnají skladbu Magnificat Jana Hanuše, kterou sbor provádí k poctě letošního stého výročí narození tohoto skladatele. V programu zazní také dva cykly písní Jiřího Temla. Cyklus s názvem Šest písniček ze studánky již Komorní sbor v minulosti prováděl, cyklus Čtyři moravské písničky bude premiérou. Na programu dále jsou skladby E. Hradeckého, J. Laburdy, B. Martinů a také úpravy lidových písní.

Komorní ženský sbor Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy řídí Jana Veverková. Spoluúčinkujícími budou Martina Horáčková a Magdaléna Martínková – soprán, Barbora Lepšová – klavír, Kristýna Kolářová – housle a Markéta Tylšarová – flétna.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)