Canto - Absolutní vítěz ústředního kola soutěže ZUŠ

Zlato putuje do Náchoda

V sobotu 4. 5. 2019 se ve Smetanově domě v Litomyšli konalo celostátní kolo soutěže ZUŠ vyhlašované MŠMT.Roman Krejčiřík, čtvrtek 9. května 2019
Magazín > Zprávičky

Canto na závěrečném koncertě v Litomyšli

Roman Krejčiřík / archiv sboru

Koncertní oddělení Náchodského dětského sboru ZUŠ Canto soutěžilo v kategorii B, mezi tzv. velkými sbory, tedy sbory s počtem zpěváků 22 a více. Zde se představilo dalších 13 zástupců jednotlivých krajů, kteří se prozpívali až do celostátního kola, kde předvedli mnohdy dech beroucí výkony. Canto se zde ukázalo v tom nejlepším světle, od odborné poroty obdrželo nejvyšší počet bodů a získalo nejen Zlaté pásmo, ale též titul Absolutní vítěz! Sólista sboru Aleš Cedidla získal Zvláštní cenu poroty za sólový výkon v písni Baba yetu.

Pro náchodské sborové děti to byl další krásný zážitek, který si zasloužili svojí kvalitní, dlouhodobou a soustavnou prací. Tu dokázali povýšit na tvůrčí zábavu a mohli tak rozdávat radost. Vše se jim v ten slavnostní podvečer při vyhlášení vítězů ještě vrátilo v podobě skandování a vřelého potlesku sálu zaplněného "konkurenty", kteří by mohli být nespokojení, že titul nezískali oni. Canto však mělo štěstí na skvělé děti z ostatních sborů, které si s nimi užily tu chvilku slávy. Atmosféra při opakovaném Baba yetu, kdy s námi tančil celý sál, byla dojemná. Kdo nezažil, neuvěří.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)