Střípky z 9. ročníku Mezinárodního sborového festivalu a soutěže „Canco Mediterrania“

Na festivalu v přímořském letovisku reprezentoval ČR sbor z Chomutova

Ve dnech 11.-16.9. 2019 se v Lloret de Mar, v Katalánsku uskutečnil inspirativní sborový festival.M. Hánová, J. Holubec, J. Kolář, čtvrtek 17. října 2019
Magazín > Sborový život

Lloret de Mar

Xavi Garcia / cs.wikipedia.org

Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Chomutov Comodo soutěžil v kategorii školních sborů  (school choirs) ve věkovém rozsahu od 15-19 let s tím, že dvě třetiny sboru musí danému věkovému rozpětí odpovídat, jedna třetina smí být starší. Toho jsme využili a s radostí jsme s sebou do Španělska vzali i bývalé členy našeho sboru, kteří už v současné době studují na vysokých školách. Comodo tedy vystupovalo v počtu 40 zpěváků.Součástí festivalu je také koncert v krásné gotické katedrále sv. Eulálie v Barceloně, kde mají možnost všechny soutěžící sbory vystoupit se svým sakrálním repertoárem. Festival Canco Mediterrania bychom rádi doporučili dalším českým sborům. Z našeho regionu se ho zúčastnilo již 5 sborů - Chorea academica UJEP, Děčínský dívčí sbor, Komorní sbor Bar-Beans ZUŠ Jirkov, COMODO Gymnázium Chomutov a ExperiPent Chomutov. Festival se koná v přímořském letovisku Lloret de Mar a v měsíci září zde panuje ještě krásné počasí, které dodává festivalu uvolněnou prázdninovou náladu.

(Komentář za sbor M. Hánová - sbormistryně)

Soutěž probíhá v akusticky výborném, zvukově inspirujícím kostele. Mezi jednotlivými soutěžními skladbami se smí tleskat, což je pro sbory výrazným povzbuzením. Všechny tři české sbory zpívaly výborně. Doprovodné koncerty probíhají rovněž v Lloret de Mar – na scéně u moře, ale každý sbor, který má zájem, může vystoupit s přibližně 20 minutovým duchovním programem také v barcelonské katedrále sv. Eulálie, což bývá většinou spojeno s prohlídkou katalánské metropole. Ubytování a stravování je v hotelech v Lloret de Mar, vcelku za směšnou cenu s plnou penzí. Sborový festival v neděli večer 15. září končí. (Z komentáře člena umělecké rady a člena odborné poroty festivalu  prof. Jiřího Holubce)

Prohlédněte si zmíněné sbory

COMODO

Chomutov (Ústecký kraj) – zal. 1993
gymnaziální smíšený sbor


Děčínský pěvecký sbor

Ústecký kraj – zal. 1983
smíšený sbor


ExperiPent

Chotíkov (Plzeňský kraj) – zal. 2016
vokální ansámbl jazz


Chorea academica

Ústí nad Labem (Ústecký kraj) – zal. 1989
akademický smíšený sbor


Jirkovský dětský sbor

Ústecký kraj – zal. 1946
dětský sbor


Slovník sbormistrů


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)