Setkání varhaníků Praha 2023

Arcibiskup Mons. Jan Graubner a biskup Václav Malý, pověřený otázkami duchovní hudby,

srdečně zvou chrámové varhaníky na celodiecézní Setkání varhaníků Pražské arcidiecéze v sobotu 21. 10. 2023, konané v klášteře premonstrátů v Praze na Strahově.Ondřej Šmíd (SDH), sobota 7. října 2023
Magazín > Zprávičky

Varhany sv. Václava

archiv Moravská filharmonie Olomouc / archiv Moravská filharmonie Olomouc

Cílem tohoto prvního setkání je poděkovat vám, varhaníkům, za vaši dlouhodobou službu. Zprostředkovat kontakt mezi varhaníky a poskytnout inspirativní přednášky s tématy zaměřenými na varhanickou službu. Na programu jsou tedy přednášky, besedy, konzultace na úrovni vikariátů a v neposlední řadě společná modlitba (společně zpívaných nešpor).

Celodenní program setkání začne v 8:30 registrací účastníků, vrcholem pak budou společné nešpory cca v 16:30 za účasti Mons. J. Graubnera. Při nich budou také předány certifikáty absolventům kurzu varhaníků 2021–2023. Program a materiály účastníci dostanou v tištěné brožuře při registraci.

Akce je určena především chrámovým varhaníkům diecéze. V případě volné kapacity je otevřena také profesionálním hudebníkům se vztahem k liturgické hudbě nebo varhaníkům z ostatních diecézí. Přihlášní na setkání je stále možné.

pořádá: Arcibiskupství pražské ve spolupráci se Společností pro duchovní hudbu, z. s.

hlavní koordinátor: P. Christian Pšenička O.Praem.

administrace přihlášek: Ondřej Šmíd (SDH)

e-mail: Psalterium.SDH@gmail.com

tel.: 608950005


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)