Rudolfinem zněly japonské tóny a české hlasy

V pátek 1. dubna se v pražském Rudolfinu uskutečnil Česko-japonský koncert mladých umělců. Vystoupil jeden z nejlepších dechových orchestrů Japonska Okayama Gakugeikan z japonské Okayamy společně s pěveckým sborem KOS z Litomyšle a dalšími sbory z České republiky.-cs-, pondělí 11. dubna 2016
Magazín > Sborový život

Koncert českých a japonských hudebníků v Rudilfinu

Ondřej Kleiner / archiv sboru KOS

Mezi českými zpívajícími byli dále zpěváci z Pěveckého sboru Evropská z Prahy, členové Vocalissimo Gymnázia Jana Keplera z Prahy a Puellae et Pueri z Nového Jičína. Během koncertu zazněly skladby od A. Reeda, T. Hirokazu, C. Smithe, G. F. Händela a dalších. Provedení řídili Milan Motl a Shigenori Nakagawy. S podobným programem se tělesa představila také o den dříve 31. března ve Smetanově domě v Litomyšli.

Akce se konala pod záštitou velvyslanectví Japonska, Senátu Parlamentu ČR, Ministerstva kultury a měst Litomyšl a Okayama. Setkání litomyšlského pěveckého sboru a japonského dechového orchestru lze vnímat jako počátek spolupráce a budoucí cesty KOSu do země vycházejícího slunce.

Prohlédněte si zmíněné sbory

Pěvecký sbor Evropská

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2004
středoškolský smíšený sbor


Puellae et Pueri

Nový Jičín (Moravskoslezský kraj) – zal. 2005
středoškolský smíšený sbor populární hudbu a muzikál


Smíšený pěvecký sbor KOS Pedagogické školy Litomyšl

Pardubický kraj – zal. 1950
středoškolský smíšený sbor


Vocalissimo

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2003
gymnaziální smíšený sbor


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)