Májový koncert pěveckých sborů Cantica laetitia a Moraviachor proběhne ve Zlíně

Zlínský sbor Cantica laetitia pořádá Májový koncert 22. května v 16 hodin v kostele Českobratrské církve evangelické ve Zlíně. Jako host vystoupí Moraviachor. „Společně sbory zazpívají Hebrejské písně o lásce Temuná a Kalá Kallá i hudební kus Lux aurumque amerického skladatele Erica Whitacra,“ sdělil jejich sbormistr Josef Surovík.Sabina Stradějová, sobota 21. května 2016
Magazín > Sborový život

Cantica laetitia během benefičního koncertu pro Ukrajinu 2015

Miroslav Lang / Cantica laetitia

Zpěváci sboru Cantica laetitia na koncertě zazpívají i skladby mladého lotyšského autora Ērikse Ešenvaldse a dalších soudobých komponistů. Hostující sbor Moraviachor uvede mimo jiné Rekrutské písně Jiřího Pospíšila či Postní moteta Antonína Tučapského. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Cantica laetitia se opět chystá na mezinárodní soutěže u nás i v zahraničí

V červnu se zlínský pěvecký sbor představí na 44. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu pěveckých sborů Svátky písní Olomouc 2016 a v červenci zpěváci odcestují do Anglie na 70. ročník prestižního festivalu Llangollen International Musical Eisteddfod 2016. Na podzim se Cantica laetitia zúčastní jubilejního 30. ročníku mezinárodní soutěže pěveckých sborů Praga Cantat 2016.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)