Cantica laetitia se stala absolutním vítězem mezinárodního festivalu v Olomouci

Pěvecký sbor Cantica laetitia Zlín se v sobotu 4. června představil na 44. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu pěveckých sborů Svátky písní Olomouc 2016. Na Mezinárodní sborové soutěži Mundi Cantant, která je součástí festivalu, zlínští zpěváci soutěžili v kategoriích Komorní sbory a Soudobá sborová tvorba.Sabina Stradějová, neděle 19. června 2016
Magazín > Sborový život

Cantica laetitia Zlín na festivalu Svátky písní Olomouc

Radek Kučera / Cantica laetitia

V obou kategoriích sbor ze Zlína získal zlaté medaile a postoupil tak do Grand Prix, kde se stal Absolutním vítězem festivalu spolu s německým sborem Collegium Musicum Berlin. "Jsem spokojený. Se sborem jsme podali dobrý výkon, který porotu i publikum zaujal," sdělil sbormistr Cantica laetitia Josef Surovík. Do soutěže o Absolutního vítěze olomouckého festivalu postoupili kromě zlínského a berlínského sboru také Mešani Pevski zbor Cantemus ze slovinského Kamniku, Chlapecký sbor Bonifantes z Pardubic, Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž a Komorní sbor Plamen z Přelouče. Jednalo se o vítěze jednotlivých kategorií. Soutěž o Absolutního vítěze festivalu Svátky Písní je soutěží pro sbory bez rozdílu kategorií.

Cantica laetitia před odjezdem do Anglie zazpívá v Otrokovicích

Další koncert úspěšného zlínského sboru mohou posluchači navštívit v neděli 3. července v kostele sv. Vojtěcha v Otrokovicích. Koncert začíná v 16.00 hodin a vstupné je dobrovolné. Zpěváci Cantica laetitia odcestují za pár dní po koncertě do Anglie na 70. ročník prestižního festivalu Llangollen International Musical Eisteddfod 2016. Na podzim se Cantica laetitia zúčastní jubilejního 30. ročníku mezinárodní soutěže pěveckých sborů Praga Cantat 2016.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)