Úspěšný Advent pěveckého sboru CHOIR VAN GOH

Studenti Gymnázia Olgy Havlové prožili hudebně bohatý Advent.

Pěvecký sbor CHOIR VAN GOH se v prosinci představil na koncertech u nás, v Polsku i na festivalu Vánoční akordy.Olga Blažková, úterý 7. ledna 2020
Magazín > Sborový život

Choir van GOH

archiv sboru / http://www.gyohavl.cz

Přijali jsme pozvání kulturní komise Úřadu městského obvodu Poruba a v sobotu 7. prosince jsme reprezentovali Porubu a Gymnázium Olgy Havlové na vánočním jarmarku v polském městečku Ratiboř. V hodinovém vystoupení zpěváci potěšili české i polské obecenstvo nejen vánočními písněmi a koledami, ale do programu jsme zařadili i skladby anglické a italské jako vzpomínku na úspěšné koncertní turné v Itálii.

V neděli 8. prosince zpíval pěvecký sbor CHOIR VAN GOH na již tradičním adventním koncertu v Husově sboru Polanka nad Odrou. Úvodem zazněla Kyrie z České mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání sólistů Lukáše Marka a Ondřeje Laniaka, pak jsme se představili sborovými úpravami českých lidových písní. Následovaly skladby anglické, latinské i italské. Zpěváci i posluchači potom vzpomněli na Mistra Karla Gotta – v podání Lukáše Marka za klavírního doprovodu magistry Terezy Malinové jsme vyslechli píseň Už z hor zní zvon. V závěru koncertu zazpívali všichni přítomní vánoční písně Nesem vám noviny, Chtíc, aby spal, Tichá noc a Narodil se Kristus Pán za varhanního doprovodu pana inženýra Pavla Krále.

Celostátní festival dětských pěveckých sborů Vánoční akordy se konal v sobotu 14. prosince. V silné konkurenci sborů z celé České republiky nás odborná porota zařadila do stříbrného pásma. Na soutěži si členové pěveckého sboru nejen zazpívali a poslechli ostatní zpěváky, ale v odpoledním programu se aktivně zapojili do vystoupení bubeníků.

V pondělí 16. prosince jsme společně se studenty Ostravské univerzity zpívali na benefičním vánočním koncertu, jehož výtěžek putuje Mobilnímu hospici Ondrášek. Úvodem zazněla v podání obou sborů vánoční píseň Zpívej v čase vánočním, pak se kolektivy představily se svým programem samostatně a závěrem koncertu jsme zpívali šest částí z rockového oratoria Eversmiling Liberty.

Společně s Josefem Vágnerem a pěveckým sborem soukromé ZUŠ Studénka jsme v sobotu 21. prosince zazpívali v Dělnickém domě Studénka.

Adventní dobu jsme završili na Štědrý den zpěvy Rybovy České mše vánoční v kostele Krista Krále Ostrava-Svinov přesně o půlnoci, k našim zpěvákům a instrumentalistům se přidali absolventi a mnozí další zpěváci – členové ostravských pěveckých sborů a instrumentalisté z JFO a ZUŠ.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)