Oblíbená sbormistryně a hudební pedagožka oslavila kulaté narozeniny

Srdečné blahopřání míří do středočeského Karlštejna

V těchto dnech oslavila významné životní jubileum sbormistryně dětských i dospělých sborů Mgr. Tereza Bystřická. Vedle Kühnova dětského sboru působí např. i ve sboru Laetitia. Je také oblíbenou hlasovou poradkyní mnoha pěveckých sborů a učitelkou zpěvu. Srdečně gratulujeme a do dalšího života přejeme hodně zdraví, štěstí a uměleckých úspěchů!-cs-, čtvrtek 21. července 2022
Magazín > Sborový život

Tereza Bystřická

-ucps- / Archiv Unie českých pěveckých sborů

Mgr. Tereza Bystřická (1972), pěvkyně, pedagožka a sbormistryně. Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor hudební výchova - sbormistrovství ve třídě prof. Jiřího Koláře. Hlasové školení získala u Dagmar Součkové. Ke sborovému zpěvu ji v dětských letech přivedl významný český sbormistr prof. Jiří Chvála. Na své působení v dětském sboru plynule navázala a od roku 1996 je sbormistryní Kühnova dětského sboru. Řadu let také vedla pražský dětský sbor Svítání. Od roku 1994 je členkou komorního sboru Laetitia, působí zde hned v několika rolích (zpěvačka, hlasový pedagog a sbormistryně). Se svými sbory nastudovala řadu zajímavých hudebních titulů (včetně premiér děl českých skladatelů) a absolvovala mnoho úspěšných koncertů v tuzemsku i zahraničích zájezdů (např. Paříž, Hamburg, Pasov, Sopoty). V rámci své hudební praxe se též podílí na přípravě operních představení pro ND v Praze.

Vedle svého uměleckého působení je také pedagogicky činná, vyučuje sólový a ansámblový zpěv na ZUŠ Řevnice. Za svou práci s pěveckými sbory získala v roce 2016 prestižní národní ocenění - Cenu Františka Lýska.

Prohlédněte si zmíněné sbory

Canti di Praga

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1992
smíšený sbor


CANTO CARSO

Řevnice (Středočeský kraj) – zal. 2011
smíšený sbor


Dvořákův komorní sbor

Kralupy nad Vltavou (Středočeský kraj) – zal. 1998
smíšený sbor


Kühnův dětský sbor

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1932
sborová škola


Laetitia

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1980
smíšený sbor


Pěvecké sdružení pražských učitelů

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1908
mužský sbor


Svítání

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1996
školní dětský sbor


Slovník sbormistrů


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)