Benefiční májový koncert VUS Pardubice

Pardubice- Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice (VUS) a jeho umělecký vedoucí a dirigent Jiří Kožnar připravují svůj, již tradiční, Májový koncert. První tóny českých i světových velikánů hudby zazní ve čtvrtek 13. 5. 2004 v 19.30 hodin v Aule Univerzity Pardubice. VUS představí svým posluchačům a všem příznivcům sborového zpěvu novinky svého repertoáru, ať klasického (A.Dvořák, L. Janáček), tak jazzového či filmového (V.Youmans, B.Bacharach). Některé skladby budou dokonce úplnou premiérou.Kristýna Krahulcová, středa 14. dubna 2004
Magazín > Sborový život

VUS Pardubice a Symfonický orchestr města Boskovice

Jako každý rok si VUS i tentokrát přizval hosta. Letos jsou to dokonce dva hudební spolky - Duo Konzervatoře Pardubice a Gentlemen´s singers.

Duo Konzervatoře Pardubice, jehož členy jsou Jan Zemen a Adéla Mišoňová, se představí s „Duetem č. 2 pro housle a violoncello“ od Bohuslava Martinů, který je v nové vlně objevitelské činnosti považován za jednoho z nejplodnějších a nejvšestrannějších autorů 20.století. Jan Zemen (*1985) studuje 3. rok na pardubické konzervatoři hru na violoncello. Na soutěži konzervatoří v roce 2002 získal 3. cenu. Absolvoval mistrovské kurzy komorní hudby. Často spolupracuje s různými profesionálními a amatérskými hudebními tělesy i sólisty. Adéla Mišoňová (*1983) studuje pátým rokem na pardubické konzervatoři hru na housle. V loňském roce byla vybrána ke studiu hry na barokní housle v rámci Letní školy barokní hudby v Rajchovicích. Je členkou komorního souboru Musique de Chateau, Krkonošského Collegia musica a Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice.

Druhým významným hostem Májového koncertu jsou Gentlemen´s singers z Hradce Králové, se kterými se VUS seznámil na jedné ze svých významných benefičních akcí. “V hudbě život Čechů!“ Na tuto památnou větu Bedřicha Smetany navazuje jedno z nejmladších pěveckých těles u nás.Vzniklo a působí za podpory současného vedení sboru Boni pueri. “Zpívající gentlemani“- jak by snad mohl znít český překlad - jsou devítičlenným souborem, složením a repertoárem v republice tak trochu unikátem. Vznikli teprve nedávno,v roce 2003. Zdaleka to však neznamená, že by pěvecké dovednosti členů byly malé. Vokální soubor Gentlemen´s singers je totiž výhradně složen z absolventů Českého chlapeckého sboru Boni pueri, jenž patří mezi naše klenoty.

Koncert bude mít tedy jistě pestrý program . Výtěžek z celé této akce bude věnován na přestavbu Sukovy síně a pořízení varhan do Domu Hudby v Pardubicích. Předprodej vstupenek bude zahájen 26.4.2004 v Aule Upa, křesťanském kulturním středisku Bartolomeum a také v Městském informačním středisku Pardubice.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)