Cancioneta Praga

smíšený sbor • Praha


založen v roce 2010

41 členů

zřizovatel Cancioneta Praga International s.r.o.Umělecké vedení

Mgr. Lukáš Jindřich

hlavní sbormistr

Kronika sboru

2023

únor

Spojené státy americké

Sbor Cancioneta Praga v roce 2023 absolvoval koncertní turné do USA, v rámci kterého měl 4 koncerty (3 v New Yorku, 1 ve Washingtonu), včetně slavné Carnegie Hall.


2020

červen

Hlas sboru Cancioneta Praga zazní v divadelní hře 294 statečných

Na konci června Divadlo pod Palmovkou představí v rámci předpremiéry divadelní hru pod názvem 294 statečných. Slovenský skladatel Matej Štesko, který pro tuto hru zkomponoval hudbu, nás oslovil, zda-li bychom se zhostili odzpívání a natočení jedné skladby. Tuto nabídku jsme s radostí přijali, a to především s ohledem na samotný děj hry a důležitost jeho připomínání si. Ve středu 24. června se proto setkáme v pravoslavném kostele Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze a velmi rádi se budeme na této divadelní hře hudebně podílet.

294 statečných je první divadelní hra na téma Heydrichiády. Vypráví o osudech lidí, kteří stáli v okolí parašutistů, kteří spáchali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Heydrichiáda měla tisíce obětí. 294 z nich bylo popraveno v Mauthausenu, šlo o pomocníky a příbuzné z výsadkových skupin Anthropoid a dalších. Šlo většinou o celé rodiny včetně dětí ve věku 14 - 17 let.

Režisérem hry je Tomáš Dianiška a světová premiéra je naplánována na 18. září 2020.

2014

říjen

Cancioneta Praga hledá nové zpěvačky

Chtěly byste vystupovat v předních českých koncertních sálech?
Chtěly byste vystupovat s těmi nejlepšími českými umělci a soubory?
Je vám mezi 16 - 30 lety?
Přijďte se podívat na naši zkoušku, která se koná každou středu od 18:00 do 20:15 hodin v budově Gymnázia prof. Jana Patočky, Jindřišská 966/36, Praha 1.
Napište nám na info@cancionetapraga.cz a rádi vám poskytneme více informací.

www.cancionetapraga.cz2014

CD The Gospel Train Is Coming (Agentura KrisKros)


2013

květen

Cancioneta Praga zahájí 10. ročník Pražské muzejní noci s kytarovým virtuosem Lubomírem Brabcem

Cancioneta Praga se sbormistrem Lukášem Jindřichem a klavíristkou Lenkou Navrátilovou vystoupí v sobotu 8.6.2013 na premiérovém koncertě jubilejního 10. ročníku Pražské muzejní noci. Pro tuto příležitost si ji vybral kytarový virtuos Lubomír Brabec jenž společně s Cancioneta Praga předvede několik vybraných skladeb. Zahajovací koncert 10. ročníku Pražské muzejní noci proběhne v Letohrádku Hvězda v Praze 6 od 19:00 hodin a vstupné je zdarma.2013

březen

Cancioneta Praga zahajovala mezinárodní festival Young2013Prague

Sbor Cancioneta Praga se sbormistrem Lukášem Jindřichem a klavíristkou Lenkou Navrátilovou zahájil v pátek 22. března mezinárodní festival Young2013Prague. Před zcela zaplněným Majakovského sálem v Národním domě na Vinohradech sbor vystoupil s pásmem zahraničních písní z celého světa. Řadu známých světových písní si publikum s Cancionetou také zazpívalo. Pro velký počet zúčastněných sborů se letos zahajovací koncerty konaly hned dva a po každém z nich byl sbor odměněn bouřlivým potleskem ve stoje.

Fotogalerii naleznete na tomto odkazu: http://www.cancionetapraga.cz/galerie-24
2013

leden

Cancioneta Praga zakončila své úspěšné turné po Vysočině

Dívčí sbor Cancioneta Praga v čele se sbormistrem Lukášem Jindřichem zakončil v neděli 16. prosince své každoroční vánoční turné po Vysočině.

Turné s patronkou sboru, předsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavou Němcovou, zahájil sbor v neděli 2. prosince. V tento den zazpívaly dívky na zcela zaplněném náměstí v Havlíčkově Brodě české i světové koledy. Své patronce Miroslavě Němcové zde sbor předal své první CD s názvem Kouzelné Vánoce.

V pondělí 3. prosince sbor zavítal do Jihlavy, kde zazpíval pásmo koled v překrásných prostorách gotické síně na tamní radnici. Posluchači koncertu, kteří vyplnili gotickou síň do posledního místa, si se sborem Cancioneta Praga mohli zazpívat české koledy. Sbor po koncertě přijal pozvání Miroslavy Němcové a primátora Jihlavy Jaroslava Vymazala na slavnostní raut.

Posledním vánočním zastavením sboru Cancioneta Praga na Vysočině byl koncert ve Třebíči. V neděli 16. prosince zde dívčí sbor zazpíval v klubu Hájek a zakončil tak své úspěšné turné po Vysočině. „Už nyní se těšíme na příští rok, až zase s Miroslavou Němcovou pojedeme na turné po tomto kraji. Místní posluchači jsou úžasní a koncerty mají krásnou atmosféru,“ řekl sbormistr Lukáš Jindřich.

2012

květen

Cancioneta Praga v neděli 3. 6. 2012 premiérově na televizní obrazovce

Tuto neděli 3.6.2012 vystoupí Cancioneta Praga poprvé na televizní obrazovce, a to na programu ČT2 od 16 hodin v pořadu Cesty víry s podtitulem Nastavit druhou tvář. Dne 8.5.2012 přijala Cancioneta pozvání kaplana Vojenské policie Petra Svobody k účinkování při "Mši za vlast" v kostele sv. Jana Nepomuckého, ze které je pořízen tento záznam. V podání dívčího sboru zazní tři duchovní skladby. Režisérem dokumentu je Bedřich Jetelina.
2012

duben

Lukáš Jindřich hostem na Radiu Classic FM

Sbormistr dívčího sboru Cancioneta Praga Lukáš Jindřich bude hostem moderátora Marka Šulce na Radiu Classic FM v pořadu Želízka v ohni. Mluvit spolu budou o nedávné minulosti - ukončení činnosti sboru Bambini di Praga, o postavení klasické hudby v dnešním světě, ale především o sboru Cancioneta Praga a plánech do budoucna. Rozhovor můžete slyšet v premiéře v úterý 3. dubna od 18:30 hod. na vlnách Radia Classic 98,7 FM nebo v reprízách ve čtvrtek 5. dubna od 13:30 hod. a v neděli 8. dubna od 22:00 hod.

2012

CD Kouzelné Vánoce, KrisKros (nahráno v Plzeňském rozhlase)2012

Mezinárodní festival soudobé sborové hudby s Cenou Zdeňka Lukáše Canti veris Praga
Praha, CZ

vítěz kategorie Ženské sbory2012

Mezinárodní festival soudobé sborové hudby s Cenou Zdeňka Lukáše Canti veris Praga
Praha, CZ

Cena Grand prix za absolutní festivalové vítězství

2011

speciální host Galakoncertů v rámci oslav 160ti leté existence mužského pěveckého sboru MGV Sängerbund 1851 Dehrn e. V
Dehrn, DE2011

speciální host Galakoncertů v rámci oslav 160ti leté existence mužského pěveckého sboru MGV Sängerbund 1851 Dehrn e. V
Olpe, DE2011

speciální host Galakoncertů v rámci oslav 160ti leté existence mužského pěveckého sboru MGV Sängerbund 1851 Dehrn e. V
Betzdorf, DE2010

5. mezinárodní hudební festival
Malgrat de Mar, ES

Cena publika pro nejoblíbenější sbor festivalu2010

5. mezinárodní hudební festival
Malgrat de Mar, ES

Absolutní vítěz festivalu2010

Sbor byl založen roku 2010.2010

Mgr. Lukáš Jindřich zahájil činnost jako hlavní sbormistr


Hledáme nové hlasy!

koho hledáme?

bas

co požadujeme?

Čistý, zdravý hlas, dřívější sborová praxe výhodou, věk min. 18 let

co nabízíme?

- spolupráce s významnými českými umělci a soubory - desítky koncertů po celé České republice - zahraniční turné

jak se stát členem?

Kontaktujte nás na info@cancionetapraga.cz nebo na tel.: 604 255 102 pro více informací


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)