Foerstrovy Osenice 2012 zvou pěvecké sbory

Výzvasborům Prahy, Středočeského a Královéhradeckého kraje k účasti na festivalu

Jako každý rok, tak i v roce 2012, se bude konat již 12. ročník nesoutěžního festivalu dětských, ženských, mužských a smíšených pěveckých sborů FOERSTROVY OSENICE 2012.



-FO2012-, středa 1. února 2012
Magazín > Sborový život

Foerstrovy Osenice - grafický list

Nezmění se struktura festivalu, zůstane i nadále festivalem pěveckých sborů UČPS výše uvedených oblastí bez specifikace. Podmínkou je, že PS plní řádně své členské povinnosti, doporučení OV, podá řádně vyplněnou přihlášku na formuláři, který je k dispozici na www.ceske-sbory.cz a na http://detenice.wz.cz a odešlete ji potvrzenou na adresu organizátora nejpozději do 15. února 2012. Další podmínkou je, že sbor nastuduje pro společné provedení ve festivalovém sboru jeden vybraný sbor JBF a závěrečnou skladbu festivalu.

Pro smíšené sbory byla vybrána jako povinná skladba Rodné brázdy v šíř i dál ( č. 2 z cyklu Tři smíšené sbory, op. 16 na slova J.V. Sládka), pro ženské sbory Písnička (č. 2 z cyklu Čtyři ženské, op. 67 na slova Marie Calmy), pro dětské Lesní studánka (č. 1 z cyklu Dětské sbory, op. 89a na slova J.V. Sládka), pro mužské Velké, širé rodné lány (č. 4 z cyklu Devět mužských sborů, op. 37 na slova J.V. Sládka).

Závěrečnou skladbou je lidová píseň Veru si ty šohajíčku v úpravě O. Halmy. Ostatní skladby volí sbor podle svého zaměření pro provedení v kostele, v koncertním sále a v amfiteátru. Prolog festivalu začíná v Praze v pátek odpoledne a večer dne 1. června a pokračuje v sobotu 2. června celý den v Osenicích a okolí..

Festivalový poplatek se neplatí, stravné v Osenicích je rovněž bezplatné, doprava je zpravidla sborům z části hrazena z grantu MK ČR. Těšíme se na Vaši účast.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)