Nominace na výroční sborové a sbormistrovské ceny zveřejněny

V měsíci březnu, kdy se po dvou měsících relativního sborového klidu znovu naplno rozbíhá koncertní sezóna, rozhoduje Unie českých pěveckých sborů o udílení výročních sborových a sbormistrovských cen. Tato procedura patří k nejsložitějším úkolům, před které je Hudební komise Unie každoročně postavena.redakce, čtvrtek 12. března 2015
Magazín > Zprávičky

Dětský pěvecký sbor Svítání

DPS Svítání (Facebook.com)

Z velkého počtu nominací, které podávají výbory Unie, Asociace hudebních umělců a vědců a další uznávané kulturní instituce (Nipos–Artama, ČHF, jednotlivé vysoké školy), je připraven užší výběr, z nějž komise vybírá jednoho, případně dva držitele příslušné ceny. O jednotlivých kandidátech je vedena rozprava, po té jim porotci anonymně přidělují body. Po sečtení bodů předloží předseda Hudební komise (aktuálně je jím dr. Vít Aschenbrenner) návrh Hlavnímu výboru, který ho potvrdí a výsledky oficiálně zveřejní.

Dříve než budou letošní oficiální výsledky známy, rádi bychom Vás seznámili s aktuálními nominacemi v jednotlivých kategoriích.

Výroční sborové ceny

V kategorii sborů dospělých byly na cenu Sbor roku nominovány Akademický pěvecký sbor VŠB Ostrava, Cantica Laetitia – Zlín, Imbus, Musica Oeconomica Pragensis, Pěvecké sdružení ostravských učitelek a Ženský komorní sbor Vox novus z Českých Budějovic.

V kategorii dětských sborů byly na cenu Sbor roku nominovány DPS Svítání, Iuventus gaude!, Kvítek Dačice a Permoník z Karviné.

Kandidáty na Cenu za přínos českému sborovému hnutí jsou Foerstrovo komorní pěvecké sdružení, Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy, Dr. Leszek Kalina, předseda umělecké sdružení "Ars Musica", Ondrášek – Nový Jíčín a Nipos-Artama, odborný útvar pro neprofesionální umělecké aktivity dospělých a estetické aktivity dětí a mládeže v rámci Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu.

Národní sbormistrovské ceny

Na Cenu Bedřicha Smetany za celoživotní zásluhy o rozvoj českého sborového zpěvu jsou nominováni Prof. Petr Fiala, Doc. Jan Kostečka, Mgr. Dana Pražáková, MgA. Zdena Součková, Mgr. Eva Šimková, PaedDr. Ivana Štíbrová, doc. Zdeněk Vimr a Mgr. Karel Virgler.

Nominaci na Cenu Sbormistr Junior obdrželi Bc. Anežka Hergeselová, Mgr. Lukáš Jindřich, BcA. Katarína Mašlejová Duchoňová, Mgr. Helena Stojaníková, Mgr. Andrea Sušilová, Mgr. Kamil Trávníček, Mgr. Michal Zátopek a Dr. Tomáš Židek.

Nominace UČPS na ceny udílené společně s dalšími subjekty

Na Cenu Ferdinanda Vacha jsou nominováni MgA. Yurii Galatenko, Mgr. Miriam Němcová, Doc. Pavel Režný a Bc. Jan Staněk, CSc.

Kandidáty na Cenu Františka Lýska jsou Mgr. Tereza Bystřická, PaedDr. Ivana Kleinová a Mgr. Alice Stavělová.

Prohlédněte si zmíněné sbory

Akademický pěvecký sbor VŠB-TU Ostrava

Moravskoslezský kraj – zal. 2007
akademický smíšený sbor


Cantica laetitia

Zlín (Zlínský kraj) – zal. 2004
akademický smíšený sbor


Dětské a mládežnické sborové studio Permoník

Karviná (Moravskoslezský kraj) – zal. 1966
školní dětský sbor


Foerstrovo komorní pěvecké sdružení

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1975
ženský sbor


IMBUS

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2003
smíšený sbor


Iuventus, gaude!

Jablonec nad Nisou (Liberecký kraj) – zal. 2005
školní dětský sbor


Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy

Plzeňský kraj – zal. 1996
smíšený sbor duchovní hudbu


Kvítek - Dačický dětský sbor

Dačice (Jihočeský kraj) – zal. 1997
školní dětský sbor


Musica Oeconomica Pragensis

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2001
akademický smíšený sbor


Ondrášek Novojíčínský sbor ZUŠ

Nový Jičín (Moravskoslezský kraj) – zal. 1967
školní dětský sbor


Pěvecké sdružení ostravských učitelek, o.s.

Ostrava (Moravskoslezský kraj) – zal. 1955
ženský sbor


Svítání

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1996
školní dětský sbor


Slovník sbormistrů


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)